Gminna Biblioteka Publiczna w Korczewie

Korczew dla Niepodległej

Gminna Biblioteka Publiczna w Korczewie ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie kulturalne "Korczew dla Niepodległej 2021", które odbędzie się 8 sierpnia 2021r.

Wydarzenie to jest organizowane z myślą kontynuacji upamiętnienia polskiego dziedzictwa historycznego związanego z setną rocznicą uzyskania przez Polskę Niepodległości. Był i jest to wyjątkowy jubileusz będący okazją do upowszechnienia znajomości dziejów naszej ojczyzny oraz kształtowaniu patriotycznych postaw obywateli. Wydarzenie to będzie swoistą lekcją historii, przystępną dla uczestników w różnym wieku. Różnorodność atrakcji pozwoli świętować niepodległość zgodnie z osobistymi preferencjami.

W programie takie atrakcje jak: występ stowarzyszenia "Klekociaki" którzy poprzez swój występ postarają się pobudzić świadomość społeczeństwa i przypomnieć jak ważne jest podtrzymywanie tradycji a także ochrona zabytków kultury oraz miejsc pamięci narodowej tak by nie zapomnieć o swoich korzeniach. Koncert niepodległościowy pn. „Voccatta”, będzie to koncert piosenek patriotycznych ukazujący spojrzenie młodego pokolenia na temat wolności i niepodległości. Widowisko będzie zawierało nie tylko pieśni patriotyczne tradycyjne ale i również utwory współczesne, które stały się kanwą do interpretacji wolności przez młode pokolenia. W programie również warsztaty artystyczne podczas których rodziny poprzez wspólną zabawę poznają fakty odzyskania niepodległości.

Początek wydarzenia o godzinie 12:00 na placu przed Urzędem Gminy Korczew, wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

ZAŁĄCZNIKI:

Poniedziałek - Piątek

Każda czwarta sobota miesiąca

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.